casabella AB jobb

Lediga jobb hos casabella AB

KOCK SÖKES HELTID OCH DELTID
casabella AB
Pizzabagare m.fl.

The Lemon Pig söker nu fler kockar till vårt kök. Vi lagar mat med tydliga italienska influenser – från schiacciata och plockrätter till varma rätter. Hos oss är bra råvaror, högt tempo och jämn kvalitet centralt. Vi söker dig som: har erfarenhet av arbete i restaurangkök arbetar snabbt, organiserat och noggrant tar ansvar för förberedelser, service och städning förstår vikten av hygien och livsmedelssäkerhet är en lagspelare som behåller lugnet när tempot ökar kan arbeta både dagtid, kvällar och helger Vi erbjuder: tjänster på både heltid och deltid ett kreativt och växande restaurangkoncept varierande arbetsuppgifter och möjlighet att utvecklas ett engagerat team med höga ambitioner Anställningsstart och omfattning bestäms efter överenskommelse. Skicka en kort presentation och ditt CV till [email protected] Märk ansökan med ”Kock – heltid” eller ”Kock – deltid”. Vi intervjuar löpande, så vänta inte med att söka.

15 dagar sedan
Sista ansökan:
8 oktober 2026
Köksbiträde till nya The Lemon Pig
casabella AB
Restaurang- och köksbiträden m.fl.

Vi på The Lemon Pig söker en pålitlig och nyfiken person till vårt kök. Erfarenhet är inget krav – har du rätt inställning lär vi dig resten. Hos oss får du: • Praktisk introduktion och tydliga arbetsuppgifter • Lära dig hur ett professionellt kök fungerar • Arbeta tillsammans med kollegor som hjälper varandra • Möjlighet att utvecklas och få större ansvar Arbetet består bland annat av att förbereda råvaror, matlagning, diska och hålla köket rent och organiserat. Vi söker dig som är noggrann, kommer i tid och inte är rädd för att hugga i när tempot ökar. Du behöver inte kunna allt från början – Vi lär dig! Tjänsten är heltid och arbetstiderna omfattar dagar, kvällar och helger. Intresserad? Skicka iväg din ansökan, vi anställer löpande. Öppen för alla Vi fokuserar på din kompetens, inte dina övriga förutsättningar. Vi är öppna för att anpassa rollen eller arbetsplatsen efter dina behov.

15 dagar sedan
Sista ansökan:
8 oktober 2026
Pasta- och pizzakock sökes
casabella AB
Kockar och kallskänkor

Vi söker en driven och matintresserad person som vill arbeta med pasta och pizza. Tidigare erfarenhet är meriterande, men inget krav – det viktigaste är att du har rätt inställning och vill lära dig. Vi söker dig som: Är ansvarstagande, noggrann och positiv Trivs med ett högt arbetstempo Samarbetar bra med andra Har ett genuint intresse för matlagning Kan arbeta kvällar och helger Hos oss får du lära dig arbetet på plats och utvecklas tillsammans med ett engagerat team. Tjänsten är [heltid/deltid] med start enligt överenskommelse. Skicka iväg din ansökan om du är sugen på en ny utmaning. Märk ansökan med KOCK

28 dagar sedan
Sista ansökan:
25 september 2026