Är du vårt nya ess i delikatessen?
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Vi söker dig som vill ha en fast tjänst i en ICA-butik i Lund eller Malmö. Vi söker även dig som studerar och vill arbeta i vår bemanning sidan om studierna. Rosénssons bemannar och rekryterar personal inom dagligvaruhandeln. Vi löser varje dag organisatoriska problem för våra kunder, ofta med kort varsel. Vi är företaget som aldrig tummar på kvaliteten. Vi arbetar med service utan gränser! Vi bemannar och rekryterar främst till ICA butiker i Malmö och Lund med omnejd. Vi söker engagerade och serviceinriktad delikatessmedarbetare till våra ICA-kunder i Malmö och Lund. Som delikatessmedarbetare kommer du att spela en viktig roll i att ge våra kunder en unik och högkvalitativ upplevelse med våra delikatesser. Arbetsuppgifter: Arbeta med försäljning av fisk ost, chark, färskvaror och andra delikatesser. Ge kundrådgivning och rekommendationer baserat på kundens önskemål. Förbereda och hålla delikatessdisken snygg och välfylld. Säkerställa hög kvalitet och fräschör på varorna. Delta i beställning och lagerhantering. Bidra till en positiv och inspirerande kundupplevelse. Kvalifikationer: Erfarenhet av arbete inom livsmedelsbutik eller delikatessbutik. Intresse för mat och gärna kunskap om olika ostar, charkprodukter och andra delikatesser. Goda kommunikationsförmågor och en stark känsla för service. Förmåga att arbeta självständigt såväl som i team. Hög arbetsmoral och noggrannhet. Vi erbjuder: En dynamisk och rolig arbetsmiljö där du får möjlighet att utvecklas. Möjlighet att arbeta med kvalitetsprodukter och ett starkt varumärke. Flexibla arbetstider. Tjänstgöring på hel- eller deltid beroende på överenskommelse.  Ansökan: Skicka din ansökan och CV via länken. Vi ser fram emot att höra från dig! Kontakt: För frågor om tjänsten, maila: [email protected] Plats: Malmö och Lund Anställningstyp: Heltid / Deltid Vi ser fram emot din ansökan och hoppas att du vill bli en del av vårt team!

46 dagar sedan
Sista ansökan:
28 oktober 2025
Kök & kallskänka sökes till ICA-butik i Lund!
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Vi söker dig som vill arbeta heltid med mat på en ICA-butik i Lund! Då efterfrågan är stor hos våra ICA-kunder söker vi dig som brinner för mat och service!  Har du varit personalansvarig tidigare är det ett extra plus! Arbetsuppgifter: Vi söker dig som arbetat med kök, beredning eller kallskänk sedan tidigare. Du har tidigare erfarenhet från restaurang, café eller matproduktion. Du är matglad, kreativ och vill ständigt testa nya saker. Vi söker medarbetare till köket där det produceras dagens lunch, färdigmat, smörgåsar, sallader, smörgåstårtor, festfat mm. Du är en erfaren kallskänka som är flexibel, kreativ, idérik, älskar att producera och är strukturerad och noggrann. Du förstår innebörden av arbetsprocesserna inom kök och har dokumenterad erfarenhet inom kallkök eller kallskänk. Du arbetar effektivt, är stresstålig, social och utåtriktad. God kommunikations-och samarbetsförmåga. Meriterande är om du har erfarenhet från dagligvaruhandeln. Vi ser gärna att du har dokumenterad utbildning och arbetslivserfarenhet som kallskänka eller liknande. Vikten av noggrannhet och ytterst förståelse för matsäkerhet är en självklarhet för dig. Du har ett gediget intresse för matlagning och måltidslösningar. Rosénssons bemannar och rekryterar personal inom dagligvaruhandeln. Vi löser varje dag organisatoriska problem för våra kunder, ofta med kort varsel. Vi har vårt kontor på Sundskajen 10, på Ön Limhamn. Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning & Rekrytering AB ansvarar för hela rekryteringsprocessen. Rosénssons är företaget som bemannar och rekryterar utan att tumma på kvaliteten, service utan gränser. Vi gör våra kunders vardag lite enklare! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan! Vid frågor maila: [email protected] Vi ser framemot din ansökan!

46 dagar sedan
Sista ansökan:
28 oktober 2025
Medarbetare delikatess, kök eller kallskänk sökes till ICA-butik i Lund!
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Vi söker dig som vill arbeta med mat på en ICA-butik i Lund! Då efterfrågan är stor hos våra ICA-kunder söker vi dig som brinner för mat och service! Du kan börja arbeta efter sommaren på ett schema med provanställning för att gå över till en tillsvidareanställning. Tjänsterna i delikatessen ligger på 30-35 timmar/ vecka, varannan helg. Kallskänk/kök måndag-fredag, heltid. Arbetsuppgifter Delikatess: Du kommer att arbeta i en manuell delikatess. I ditt dagligare arbete kommer du serva butikens kunder. Du tillsammans med teamet kommer att arbeta för att ge kunderna en upplevelse utöver det vanliga, inom ost, chark och fisk. Öppning och stängning ingår i tjänsten. Vi söker dig som trivs att arbeta i en manuell avdelning och dagliga möten med kunden i fokus. Du strävar alltid efter att göra det lilla extra för att överträffa kundens förväntningar. För tjänsten behöver du kunna kombinera ett högt tempo med stor noggrannhet. Tjänsten kräver att man har en god samarbetsförmåga då man tillsammans med butikens medarbetare ska skapa en säljande och inspirerande avdelning. Butiken har ett noga utvalt sortiment inom delikatess och chark samt att alla regler kring livsmedelshygien och egenkontrollprogram efterlevs. Kök/Kallskänk: Vi söker dig som arbetat med kök, beredning eller kallskänk sedan tidigare. Du har tidigare erfarenhet från restaurang, café eller matproduktion. Du är matglad, kreativ och vill ständigt testa nya saker. Vi söker medarbetare till köket där vi bla producerar dagens lunch, färdigmat, smörgåsar, sallader och smörgåstårtor mm. Du är en erfaren kallskänka som är flexibel, kreativ, idérik, älskar att producera och är strukturerad och noggrann. Du förstår innebörden av arbetsprocesserna inom kök och har dokumenterad erfarenhet inom kallkök eller kallskänk. Du arbetar effektivt, är stresstålig, social och utåtriktad. God kommunikations-och samarbetsförmåga. Meriterande är om du har erfarenhet från dagligvaruhandeln. Vi ser gärna att du har dokumenterad utbildning och arbetslivserfarenhet som kallskänka eller liknande. Vikten av noggrannhet och ytterst förståelse för matsäkerhet är en självklarhet för dig. Du har ett gediget intresse för matlagning och måltidslösningar. Rosénssons bemannar och rekryterar personal inom dagligvaruhandeln. Vi löser varje dag organisatoriska problem för våra kunder, ofta med kort varsel. Vi har vårt kontor på Sundskajen 10, på Ön, Limhamn. Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning & Rekrytering AB ansvarar för hela rekryteringsprocessen. Rosénssons är företaget som bemannar och rekryterar utan att tumma på kvaliteten, service utan gränser. Vi gör våra kunders vardag lite enklare! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan! Vid frågor maila: [email protected] Vi ser framemot din ansökan!

46 dagar sedan
Sista ansökan:
28 oktober 2025
Delikatessmedarbetare sökes till butik i Lund
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Vi söker dig som vill arbeta som delikatessmedarbetare på en Icabutik i Lund! Då efterfrågan är stor hos våra Ica kunder söker vi dig som brinner för mat och service! Du kan börja arbeta snarast på ett schema med provanställning för att gå över till en tillsvidareanställning. Tjänsten är ca 30 timmar/ vecka, varannan helg. Arbetsuppgifter Du kommer att arbeta i en manuell delikatess. I ditt dagligare arbete kommer du serva butikens kunder. Du tillsammans med teamet kommer att arbeta för att ge kunderna en upplevelse utöver det vanliga, inom ost, chark och fisk. Öppning och stängning ingår i tjänsten.  Vi söker dig som Vi söker dig som trivs att arbeta i en manuell avdelning och dagliga möten med kunden i fokus. Du strävar alltid efter att göra det lilla extra för att överträffa kundens förväntningar. För tjänsten behöver du kunna kombinera ett högt tempo med stor noggrannhet. Tjänsten kräver att man har en god samarbetsförmåga då man tillsammans med butikens medarbetare ska skapa en säljande och inspirerande avdelning. Butiken har ett noga utvalt sortiment inom delikatess och chark samt att alla regler kring livsmedelshygien och egenkontrollprogram efterlevs. Rosénssons bemannar och rekryterar personal inom dagligvaruhandeln. Vi löser varje dag organisatoriska problem för våra kunder, ofta med kort varsel. Vi har vårt kontor på Sundskajen 10, på Ön, Limhamn. Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning & Rekrytering AB ansvarar för hela rekryteringsprocessen. Rosénssons är företaget som bemannar och rekryterar utan att tumma på kvaliteten, service utan gränser. Vi gör våra kunders vardag lite enklare! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan! Vid frågor maila: [email protected] Vi ser framemot din ansökan!

46 dagar sedan
Sista ansökan:
28 oktober 2025
Säljledare Kolonial till ICA Kvantum Malmborgs Emporia
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Vi söker vi dig som vill ta dig an nya utmaningar och ser dig som Säljledare Kolonial på ICA Kvantum Malmborgs Emporia i Malmö! ICA Kvantum Malmborgs Emporia är den matglada butiken som ständigt arbetar med färskvaror och produktutveckling. Välkommen hem till oss på ICA Malmborgs Emporia. Vi är butiken för alla matälskare! Vi ligger i bottenplan på Emporia med goda pendlingsmöljligheter. Hos oss hittar du lokala färskvaror, delikata delikatesser och prisvärd vardagsmat. "Nöjda gäster kommer alltid tillbaka, ge gästen det gästen vill ha" är butikens motto! För kunds räkning söker vi en Säljledare Kolonial med stort driv och hög social kompetens!   Om tjänsten I dina dagliga arbetsuppgifter ingår sortiment, lönsamhet, kampanjplanering,  orderläggning samt den dagliga driften. Du ser till att butikens gavlar och kampanjer är välfyllda samt att butiken alltid är snygg och attraktiv för kund. Du ansvarar för den dagliga driften. Du kommer ständigt arbeta med att utveckla avdelning tillsammans med ditt team för att skapa attraktiva och säljande kolonialytor. För att passa i denna tjänsten behöver du gilla att arbeta i ett högt tempo, du arbetar bra både ensam och i grupp. Du har stor social kompetens och ser till att butikens gäster alltid får den bästa service. Egenskaper och kvalifikationer Vi söker dig som är intresserad av nya utmaningar och trivs att arbeta i team och har ett bra och positivt gästbemötande. Du är stresstålig och ser alltid till att butikens gäster lämnar avdelningen och butiken nöjd. Du ser en framtid i dagligvaruhandeln och drivs av nya utmaningar. Du vill ta nästa steg i karriären och har ledaregenskaper. Som person är du organiserad och effektiv, en positiv lagspelare vilket är viktigt då vi arbetar med ett bra samarbete mellan avdelningarna. Du är bra på att arbeta effektivt och personligt. Du är trygg i dig själv och är en god kommunikatör. Du har tidigare dokumenterad erfarenhet från ICA eller annan butik i dagligvaruhandeln. Du hanterar AOB och Min Butik eller liknande system. Du ser din närmsta framtid i butik. Du är noggrann och pålitlig. Du har god fysik och drivs av försäljning och kundnöjdhet. Meriterande Tidigare arbetat med kolonial eller liknande Tidigare erfarenhet från dagligvaruhandeln Goda ledaregenskaper Anställning Heltid, start snarast. Butikens öppettider är kl 7-22 alla dagar. Dagtid, kväll och helg. Provanställning Lön enligt överenskommelse.  Vårt urval sker löpande, skicka gärna in din ansökan snarast!  Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning AB ansvarar för rekryteringen och bemanning. Rosénssons är företaget som värnar om våra kunder och aldrig tummar på kvaliteten, det lokala företaget med service utan gränser! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan!

46 dagar sedan
Sista ansökan:
30 juni 2025
Köksansvarig till ICA Kvantum Malmborgs Clemenstorget
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Om oss Välkommen till ICA Kvantum Malmborgs Clemenstorget – en plats där matkvalitet, service och inspirerande shoppingupplevelser möts! Hos oss hittar du ett brett utbud av färska råvaror, lokala produkter och allt du behöver för att fylla ditt hem med god mat. Vi strävar efter att göra din vardag lite enklare och roligare, med produkter som passar både de stora och små behoven. Oavsett om du söker det senaste inom hälsosamma alternativ, klassiska favoriter eller något extra för helgens middag, har vi något för alla smaker. Vi är också stolta över vårt miljöengagemang och vårt stora fokus på hållbara val. Vill du arbeta i en citybutik med puls? Då har vi tjänsten till dig i Lunds största ICA butik mitt i city, lätt att pendla. Här finner du lokala färskvaror, delikata delikatesser och prisvärd vardagsmat. Butiken har ca 120 medarbetare och ca 50 000 besökande kunder i veckan. Vår personal är alltid här för att ge dig bästa möjliga service och hjälpa till med tips och råd. Varmt välkommen till ICA Kvantum Malmborgs Clemenstorget – din matbutik med hjärta och kvalitet! Tjänsten i sig ICA Kvantum Malmborgs Clemenstorget söker just dig som ser dig som Köksansvarig i vårt nya fina kök. Du arbetar löpande med matproduktion och svinn samt att hålla avdelningen snygg och fräsch. Du ansvarar för produktion, catering och matlagning. Ekonomi, personalplanering och utveckling i sälj och drift ingår också i ditt dagliga arbete. Du arbetar ständigt med hygien och egenkontroll. Tillsammans med ditt team ser du till att både köket och den absoluta kundnöjdheten alltid är i topp. Du kommer att ha huvudansvaret för vårt kök och dess dagliga drift. Du kommer att leda köksteamet, säkerställa att våra produkter håller högsta kvalitet och bidra till utvecklingen av vårt matutbud. Ditt arbete kommer att vara centralt för att skapa en trivsam och effektiv arbetsmiljö samt upprätthålla ett gott samarbete med övrig butikspersonal och leda teamet för att uppnå gemensamma mål. Dina arbetsuppgifter Som Köksansvarig kommer du säkerställa att produkterna i vårt kök håller högsta kvalitet och lever upp till våra besökares förväntningar. Du planerar och skapar menyer samt utveckla nya produktidéer. Du ansvarar för ekonomi och resultat i köket, inklusive inköp, kostnadskontroll och planering av produktionen. Uppfölja och säkerställa efterlevnad av hygien- och säkerhetsrutiner. Du arbetar för att skapa en inspirerande och positiv arbetsmiljö. Det är du som kommer leda och organisera arbetet inom köksavdelningen. Du är en av nyckelpersonerna för butikens sortiment, utveckling och fortsatta framgång! Dina egenskaper Du har tidigare erfarenhet av köksarbete och har arbetat som ledare. Du har ett genuint intresse för matlagning och hållbarhet. Vi söker dig som är självgående, initiativrik och drivs av att skapa en hög standard på arbetet. Kommunikations- och samarbetsförmåga är dina styrkor. Du har erfarenhet och ett stort intresse och kunnande för färskvaror och matlagning. Vi söker dig som trivs att arbeta i en dynamisk köksmiljö. Du är genuin och inkluderande som person. Du drivs av sälj och kundnöjdhet. Som person är du lösningsorienterad, målmedveten och van att prioritera. Du älskar mat och delar gärna med dig av din kunskap, tips och ideér till ditt team. Kvalifikationer För att du ska trivas och utvecklas med ditt team har du redan ett brinnande intresse för matlagning och älskar försäljning. Du har din bakgrund som kock, kallskänk eller annan erfarenhet från restaurangbranschen. Kanske har du haft en liknande roll från dagligvaruhandeln sedan tidigare? Du är noggrann och tummar aldrig på egenkontroll och kvalitet. Du har en hög kommunikationsförmåga och har service ut i fingerspetsarna! Du är trygg i ditt ledarskap och har förmågan att inkludera dina medarbetare och sätter trivsel, positivitet och effektivitet högt på din dagordning. Du har goda vitsord och referenser sedan tidigare arbete.  Vad vi erbjuder En spännande och utvecklande arbetsmiljö med stora möjligheter att påverka och utveckla köket med ditt team. Ett nytt modernt kök med arbetsgrupp där vi hjälps åt för att nå våra mål. En inspirerande köksavdelning med högkvalitativa produkter. Vi erbjuder en anställning i en butik i framkant! Anställning Heltid. Lön enligt överenskommelse.Vårt urval sker löpande, skicka gärna in din ansökan snarast! Butikens öppentider är kl 06:00-23:00 alla dagar i veckan. Du ska kunna starta din arbetsdag från kl 05:30 på morgonen. Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning & Rekrytering AB ansvarar för hela rekryteringsprocessen. Rosénssons är företaget som bemannar och rekryterar utan att tumma på kvaliteten. Vi gör våra kunders vardag lite enklare.  EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan!

49 dagar sedan
Sista ansökan:
31 juli 2025
Är du vår nya medarbetare på ICA Supermarket Skanör?
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Om butiken Vi är din butik på hemmaplan där kärleken till maten, trakten och alla som bor här alltid står i centrum. Vi gör det enkelt för dig att handla alla dagar i veckan. Upptäck vårt breda och prisvärda sortiment som sätter god smak på både vardag och helg. Vi är 30 medarbetare som söker dig som vill vara en del av vårt gäng! Nu söker nu vi dig som ser din framtid inom ICA!   Om tjänsten Vi behöver anställa 2 medarbetare till vår fruktavdelning, den ena tjänsten är på 35 h/v (kolonial och jour ingår) och den andra tjänsten är på heltid. Vi söker även en bröd 2:a på ca 25-27 h/v. Viktigt att du enkelt kan pendla till Skanör då våra öppettider är 07:00-23:00 alla dagar i veckan.  I dina dagliga arbetsuppgifter ingår varuplock, sortiment, lönsamhet, svinn och kampanjplanering samt ansvar för att den dagliga driften rullar. Du ser till att butikens gavlar och kampanjer är välfyllda samt att butiken alltid är snygg och attraktiv för kund. Du kommer ständigt arbeta med att utveckla avdelningarna tillsammans med ditt team för att skapa attraktiva och säljande ytor. För att passa i denna tjänsten behöver du gilla att arbeta i ett högt tempo, du arbetar bra både ensam och i grupp. ICA Supermarket Skanör är även en attraktiv butik på sommaren med mycket turister, så vi ser att du är flexibel och kan växla upp lite extra när det behövs. Egenskaper och kvalifikationer Vi söker dig som är intresserad av nya utmaningar och trivs att arbeta i team och har ett bra och positivt kundbemötande. Du är stresstålig och ser alltid till att butikens gäster lämnar avdelningen och butiken nöjd. Du ser en framtid i dagligvaruhandeln och drivs av nya utmaningar. Som person är du organiserad och effektiv, en positiv lagspelare vilket är viktigt då vi arbetar med ett bra samarbete mellan avdelningarna. Du är bra på att arbeta effektivt och personligt. Du är trygg i dig själv och är en god kommunikatör. Du har tidigare dokumenterad erfarenhet från ICA eller annan butik i dagligvaruhandeln.  Du ser din närmsta framtid i butik. Du är noggrann och pålitlig. Du har god fysik och drivs av försäljning och kundnöjdhet. Meriterande Tidigare arbetat med frukt, bröd, kolonial eller liknande Tidigare erfarenhet från dagligvaruhandeln Anställning  Du kan ansöka till 3 olika tjänster, Heltid Frukt & grönt, 35 h/v Frukt, kolonial och jour, 25-27 h/v brödavdelningen, skriv i ansökan vilken/vilka tjänster du är intresserad av.Tjänsterna har varierande arbetstid, varannan helg. Butikens öppettider är kl 07:00-23:00 alla dagar Provanställning Lön enligt avtal Vårt urval sker löpande, skicka gärna in din ansökan snarast!  Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning AB ansvarar för rekryteringen. Rosénssons är företaget som värnar om våra kunder och aldrig tummar på kvaliteten, det lokala företaget med service utan gränser! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan!

49 dagar sedan
Sista ansökan:
4 oktober 2025
Säljledare Frukt & Grönt Friskvårdsavdelningen ICA Kvantum Toppen Höllviken
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

Vi söker vi dig som ser dig som Säljledare Frukt & Grönt, friskvårdavdelingen på ICA Kvantum Toppen i Höllviken! Vi hälsar dig välkommen till en riktig mataffär med toppenbra varor och serviceinriktad personal. Vi erbjuder mat för alla tillfälle, både till vardags och till fest. Samtidigt sätter vi den personliga servicen framför allt och hjälper dig att hitta hälsosamma val för att äta rätt och må väl. Vi har ett starkt fokus på hållbarhet och hälsa, vår Friskvårdsavdelning när en nyckelspelare i detta arbete. Hos oss hittar du många prisvärda alternativ men även ett fantastiskt utbud av mat med kvalité i en inspirerande miljö. Som gäst möts du av en fantastiskt fin och välfylld Friskvårdsavdelning! Här handlar du färsk frukt och grönt smidigt utan att kompromissa med utbud och kvalitet. Vill du vara en nyckelspelare i vårt fantastiska gäng? Vi söker en driven Säljledare som vill ta vår friskvårdsavdelning till nästa nivå och leda vårt engagerande team in i framtiden. Hos oss är gemenskap och trivsel avgörande, det är en av de viktigast anledningarna till att våra medarbetare trivs och stannar hos oss. Vi söker dig som vill arbeta i ett tajt team och i en aktiv fruktavdelning och hoppas du blir en av oss! Vi arbetar ständigt för att överträffa våra gäster med en spännande och inspirerande friskvårdsavdelning. Vi är bra idag och strävar ständigt att bli ännu bättre!  Som ansvarig för avdelningen har du en viktig roll i att säkerställa en säljande och fräsch avdelning med mycket nytänk. I arbetsuppgifterna ingår bland annat att arbeta aktivt med och vara ansvarig för sortiment, inköp och volymer. Du har stort intresse av att följa säsonger och trender.  Du och ditt team säkerställer att hela avdelningen är välfylld och att det är rent och snyggt i vår butik. Tillsammans med dina kollegor ska du ha fokus på positivt gästbemötande, försäljning och att se till att vi håller högsta kvalitet. Du är intresserad av kost, frisk- och kundvård. Du brinner för av när- och härodlat och av vad som säljer. Du blir en viktig del i kedjan mot en inspirerande butiksupplevelse, med extra fokus på frukt och grönt och friskvård som är en viktig avdelning för butiken. Som ansvarig har du huvudansvaret över din egna avdelning. Du ansvarar för sortiment, hållbarhet, lönsamhet, kampanjplanering och orderläggning samt den dagliga driften. Du ser även till att vi har välfyllda diskar och drivande kampanjer. Som ansvarig är ditt huvudansvar att se till att butiken är snygg och attraktiv för gästerna.  För att passa i denna tjänsten behöver du gilla att arbeta i ett högt tempo, och kunna leda ditt team. Du drivs av att köpa och sälja varor för att inspirera och överträffa våra gästers förväntningar. Personliga egenskaper Du är estetiskt lagd och gillar färg och form. Du är organiserad och effektiv, en positiv lagspelare och förmåga att motivera, engagera och involvera medarbetare. Som person är du glad och positiv och gillar människor. Du ser till att gästen alltid lämnar butiken nöjd! Du är bra på att arbeta effektivt och personligt. Du är trygg i dig själv och är en god kommunikatör och ledare. Du brinner för service och är redo för nya utmaningar. Du har tidigare erfarenhet från dagligvaruhandeln och vill ta nästa steg i din karriär. Du har god fysik och klarar tunga lyft. Kvalifikationer Du har tidigare dokumenterad erfarenhet från ICA eller annan butik i dagligvaruhandeln. Du hanterar AOB, Storeoffice, Min Butik eller liknande system. Du ser din närmsta framtid i butik. Du har tidigare erfarenhet som teamledare, kanske varit frukt 1:a eller 2:a i annan butik. Du är en inspirerande ledare med passion för friskvård och kundupplevelse. Låter detta som din nästa utmaning? Anställningsform  Heltid. Lön enligt överenskommelse.  Start snarast, dag, kväll samt helg förekommer.  Vårt urval sker löpande, skicka gärna in din ansökan redan idag! Rekrytering Tjänsten avser en anställning hos vår kund där Rosénssons Bemanning AB ansvarar för rekryteringen.  Rosénssons är företaget som värnar om våra kunder och aldrig tummar på kvaliteten, det lokala företaget med service utan gränser! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor, kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan!

52 dagar sedan
Sista ansökan:
22 oktober 2025
Kock till ICA butik i Lund
Rosénssons Consulting AB
Kockar och kallskänkor

Tjänsten i sig: Vi söker dig som har ett brinnande intresse för mat och service. Du kommer arbeta både med varmkök och kallskänk. Du kommer arbeta i ett arbetslag. Du arbetar löpande med matproduktion och svinn samt att hålla avdelningen snygg och fräsch. Du producerar, arbetar med catering och matlagning. Du kommer servera varm dagens i butik, erbjuda kylda matvaror och olika mackor och sallader. Du arbetar ständigt med hygien och egenkontroll. Tillsammans med ditt team ser du till att avdelningen alltid är säljande. Du kommer arbeta med ett glatt gäng som ständigt drivs av den absoluta kundnöjdheten. Dina egenskaper: Vi söker dig som trivs att arbeta i team och har ett bra och positivt kundbemötande. Du drivs av sälj och kundnöjdhet. Du är en glädjespridare och ger det lilla extra till kund. Du är matglad, kreativ och vill ständigt testa nya saker. Du ska kunna hålla många bollar i luften. Du är flexibel i ditt arbetssätt och bra på att prioritera dina olika arbetsuppgifter.  Kvalifikationer: Tidigare erfarenhet som kock, kallskänk, catering eller liknande. Meriterande om du har tidigare erfarenhet från butikskök. Du är noggrann och tummar aldrig på kvaliteten.  Meriterande om du kan ICAs interna datorsystem som AOB, Storeoffice och Min butik. Anställningsform: Tjänsten är heltid, dagtid. Lön enligt överenskommelse. Start snarast. Vårt urval sker löpande, skicka gärna in din ansökan snarast. Rekrytering: Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning AB ansvarar för rekryteringen och bemanning.  Rosénssons är företaget som värnar om våra kunder och aldrig tummar på kvaliteten, det lokala företaget med service utan gränser! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor, kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan!

55 dagar sedan
Sista ansökan:
31 juli 2025
Medarbetare färskvaror ICA Nära Mårtenssons i Lomma
Rosénssons Consulting AB
Butikssäljare, dagligvaror

1914 öppnade Martin  Mårtensson en lanthandel som nu är ett familjeföretag som funnits i  över 100 år!  ICA Nära Mårtenssons brinner  för mat och färskvaror och söker en ny medarbetare till färskvaruavdelningen! Tjänsten i sig: Du kommer arbeta med färskvaror såsom kött, chark, ost och bake-off. Vi har en manuell delikatessdisk där vi har delikatesser av högsta kvalitét. Vi styckar allt vårt kött i butiken. Vi har en positiv utveckling i alla våra färskvaruavdelningar och vill hitta någon som vill fortsätta på denna resa. I tjänsten ingår varuplock, manuell delikatess, producering, catering, preppning och kampanjer. Du arbetar ständigt med att hålla avdelningen snygg och fräsch. Tillsammans med ditt team ser du till att avdelningen alltid är säljande.  Dina egenskaper: Vi söker dig som har ett genuint intresse för mat och service. Du är bekväm med att arbeta självständigt och driva avdelningen framåt och kunden ständigt i fokus. Du drivs av siffror, sälj, kundhantering och utveckling. Du ar en driftig person med formaga att genomfora aktiviteter som skapar en effektiv butiksdrift. Kvalifikationer: Tidigare erfarenhet inom branschen. Genuint stort matintresse. Hanterar A&B, Store Office, Min Butik eller liknande. Du har tidigare erfarenhet av egenkontroll, svinnhantering, styckning eller liknande kötthantering. Du vill utvecklas och driva lönsamhet i din avdelning.  Meriterande: Styckerfarenhet sedan tidigare eller en vilja att lära dig.  Anställningsform: Heltid, dagtid, kväll och helg. Lön enligt avtal. Butikens öppentider är kl 08:00-20:00. Start v 32, eventuellt tidigare. Vårt urval sker löpande, skicka gärna in din ansökan snarast. Rekrytering Tjänsten avser en anställning direkt hos vår kund där Rosénssons Bemanning & Rekrytering AB ansvarar för hela rekryteringsprocessen. Rosénssons är det lokala företaget som bemannar och rekryterar utan att tumma på kvaliteten. Vi gör våra kunders vardag lite enklare! EJ ansökningar via mail eller samtal, endast via länken. Vid frågor kontakta [email protected]   Vi ser framemot din ansökan!

55 dagar sedan
Sista ansökan:
31 juli 2025